Region Zachodni
Óbidos - Nazaré - Wino - Jedzenie

Co będziemy robić?

Czas: 9 godzin.

 

Gdzie zaczynamy?
Odbieram Cię z hotelu,  i zabieram na kawę do pewnego tajemniczego lokalu, w którym śniadania w latach 60 jedli  intelektualiści z Lizbony. To miejsce niewiele zmieniło się przez 40 lat, czaruje swoim designem i atmosferą.

 

Budha Eden Garden.
To miejsce zostało stworzone jako reakcja na bestialskie i bezmyślne zniszczenie przez Talibów olbrzymich posągów Buddy z VI wieku. Tak powstał największy azjatycki park w Europie. 

To miejsce mogło być okropne i kiczowate ze względu na bogactwo rekwizytów, od posągów Buddy do sztuki współczesnej, ale zostało zaprojektowane z głową i robi olbrzymie wrażenie. Mecenasem sztuki jest tam producent wina Bacalhoa, więc w ramach biletu za 5 Euro można sprobować jeszcze 2 win!

Wizyta w Winnicy Sanguinhal.
Na wino pana Abela de Fonseca chodził m.in. portugalski narodowy wieszcz – Fernando Pessoa. Region, w którym kultywowane są krzewy winne z Sanguinhal jest jednym z niewielu w Portugalii, gdzie nie ma konieczność używania systemu irygacji. Mikroklimat zapewnia, że krzewy czerpią wodę i wszystko co potrzebują bezpośrednio z natury.

W 2021 białe wino Quinta de S. Francisco właśnie z tej winnicy zostało wybrane przez Pana Wojciecha Bońkowskiego z Winicjatywy jako najlepsze białe wino z Portugalii podczas Portugal Grand Tasting.

Poznasz historię Pana Abela, który był prawdziwym bohaterem “from zero to hero”.
Dotkniesz winorośli (pod koniec lata skosztujesz także winogron) i weźmiesz udział w degustacji wina i brandy.

Zamek w Óbidos. To miejsce pamięta czasy sprzed państwowości portugalskiej, rezydowali tu Celtowie (300 p.n.e.) Rzymianie i Arabowie.
Zamkowa wioska żyje rytmem sezonu turystycznego,nadal mieszka tu prawie setka zwykłych osób, co sprawia, że ten uroczy zamek nie jest tylko muzeum.

Spacer murami jest fascynującym doświadczeniem, idzie się bez zabezpieczeń, na wysokości czasami 13 metrów. Kompletny spacer to ponad 1,5 km. idąc można wyobrazić sobie (nie zamykając oczu) jak wyglądała obrona na murach podczas oblężenia.
Odwiedzimy także, lokalną piekarnię słynącą z wyjątkowo słodkich wypieków.

Degustacja oliwy nieopodal Rio Maior.
Aby spróbować oliwy trzeba przemieścić się do dystryktu Santarem, tam mój znajomy producent dokładnie wyjaśnia wszelkie zawiłości związane z produkcją oliwy, oraz daje możliwość degustacji 3 zupełnie różnych oliw. Wszystko kończy się znakomitym deserem… naturalnie z oliwą z oliwek. Ostatnio to jest jeden z ulubionych elementów wycieczki wszystkich uczestników. 

Nazaré.
Fale z Nazaré stały się sławne na całym świecie, dzięki dwóm filmom dokumentalnym: 100 Foot Wave (HBO) oraz Nazaré Calling (Netflix).
Zobaczyć je można od końca października do końca lutego.
Niemniej nawet jeżeli nie zobaczysz gigantycznych fal Nazaré Cię oczaruje.
Miasto leży w malowniczej dolinie przy samym oceanie. 200 metrów wyżej znajduje się Sitio de Nazaré, z którego widok na ocean i dolinę naprawdę zapiera dech w piersi. 

Caldas Da Rainha

Foz De Arelho Zobaczysz wyjątkowe miejsce, w którym Ocean wlewa się wgłąb lądu na odległość 6 km. Z jednej strony widać potęgę oceanu, z drugiej strony widać jak ową potęgę oswoił ląd.

Na kolację jedziemy do Caldas Da Rainha,  do najlepszej restauracji w regionie, w miejsce, gdzie wszystko robione jest z pasją i nieco inaczej. Nie zjesz tutaj typowych potraw, które znasz z ulic Lizbony, nie ma tu także poszukiwanej przez turystów pizzy i makaronów.

Tutaj każde danie to nietuzinkowy przepis, który przenosi Cię w zupełnie nowy świat.
Zjesz tu małe ośmiorniczki, paszteciki z  atramentem kałamarnicy, grillowane papryczki padron, czy tuńczyka w sosie musztardowym.  Do tego wypijesz zawsze doskonałe wino idealnie dobrane do Twojego posiłku. Wyjątkowa uczta dla duszy i dla zmysłów!

Paszteciki z atramentem kałamarnicy. Palce lizać! ❤️

To jest sprawdzony plan, który jest źrodłem wielu niezapomnianych wrażeń, niemniej jeżeli masz inne preferencje daj znać. Napisz co Cię interesuje, mogę złożyć customizowaną wycieczkę pod Twoje zainteresowania.

Co jest wliczone w cenę?

 • Odbiór z hotelu
 • Kompletny transport
 • Przewodnik
 • Pamiątkowy film z drona

Co opłacasz samodzielnie?

 • swój rachunek w restauracji i barze 
 • degustację wina

Plan Wycieczki

Obidos –  Nazare
-wyjazd z Lizbony autostradą A8 do na degustację wina w okolicy Bombaral

-wizyta w winnicy Sanguinhal-wizyta na zamku w Óbidos

-szybka przekąska w Casa Da Bifana – Caldas Da Rainha

-wizyta w Nazaré, Sitio de Nazaré

-przejazd do Caldas Da Rainha na obiad/kolacje

-powrót do Lizbony Autostradą A8

Oliwa Portugalsky

Zapytaj o Cenę

Masz pytania? Zadzwoń! +48-730-975-081
  Pojechali i podzielili się wrażeniami!

  Prawdziwa Portugalia!

  Poznaj czarującą atmosferę Portugalskiej prowincji!

  Wizyty
  w Winnicach

  Nietuzinkowe Jedzenie

  Opowieści
  Ciekawostki

  Czarujące
  Widoki